Medicīniskais atbalsts

Sportistiem mēs piedāvājam pirmssporta treniņus, lai pienācīgi sagatavotu ķermeni treniņiem, ņemot vērā gan sporta veida specifiku, gan muskuļu un skeleta sistēmas individuālās īpatnības.
Pēc treniņa - lai pareizi atjaunotu muskuļu un skeleta sistēmas darbību.
Kinezioteipošana

Kinezioteipošana ir pašlīmējošo teipu uzlikšana, kas nodrošina muskuļu atbalstu, vienlaikus saglabājot pilnu mobilitāti, uzlabo asinsriti un limfas plūsmu. Ar kinezioloģijas teipu palīdzību var sasniegt svarīgu rezultātu – sāpju mazināšanu. Kad sāpes mazinās, uzlabojas kustīgums, kas savukārt vēl vairāk samazina sāpes. Tas ir palīglīdzeklis, kas modificē un atvieglo kustību un veicina tās izpildi, kā arī mazina sāpes.


Sporta masāža

Ar sporta masāžu tiek domāts masāžas paņēmienu kopums, kuru veikšana veicina sportista fizisko pilnveidošanos, mazina uzkrāto nogurumu un paaugstina sportisko sniegumu. Masāža tiek izmantota dažādu sporta traumu rehabilitācijā un ārstēšanā.

Sporta masāža pozitīvi ietekmē daudzas ķermeņa funkcijas:
  • pastiprinās sviedru dziedzeru darbība, paaugstinās ādas temperatūra, paplašinās ādas asinsvadi, uzlabojas asinsrite;
  • individuālas manipulācijas veicina palielinātu limfas un venozo asiņu aizplūšanu: tiek novērsts pietūkums, stīvums un sāpīgas sajūtas muskuļos;
  • palielinās darbaspējas un izturība, uzlabojas vielmaiņa, palielinās kustību amplitūda, pēc slodzes mazinās spriedze, parādās patīkama dzīvesprieka un viegluma sajūta.


Fizioterapija

Fizioterapijas nodarbības paredzētas gan praktiski veseliem cilvēkiem, gan cilvēkiem, kas slimo ar dažādām muskuļu un skeleta sistēmas slimībām.

Nodarbības praktiski veseliem cilvēkiem, pirmkārt, ir pievilcīgas tāpēc, ka tās tiek veiktas, pamatojoties uz sākotnējās konsultācijas veiktajiem provizoriskajiem izmeklējumiem, kas atklāj visas novirzes no fizioloģiskās normas muskuļu un skeleta sistēmas darbā. Pamatojoties uz to, tiek sastādīta individuāla veselības uzlabošanas un apmācības programma, kas ir vērsta tikai uz konkrētās personas veselības stāvokli. Šīs programmas mērķis ir atjaunot muskuļu un skeleta sistēmas darbību līdz fizioloģiskajai normai un pēc tam trenēties šīs fizioloģiskās normas ietvaros. Šādi vingrinājumi ir droši, nav traumējoši, dod gan stabilu veselību uzlabojošu, gan treniņu efektu fizioloģiskās normas robežās.

Veselības uzlabošanas un apmācības nodarbības ir aktuālas arī sportistiem. Katram sporta veidam ir sava specifika, kas ietekmē muskuļu un skeleta sistēmas slodzes nevienmērīgo sadalījumu treniņu aktivitāšu laikā. Dažas muskuļu un skeleta sistēmas daļas ir pārslogotas, citas nav noslogotas pietiekami. Ņemot vērā, ka sportistiem, tāpat kā parastajiem cilvēkiem, ir savas individuālās novirzes no fizioloģiskās normas muskuļu un skeleta sistēmas darbā, tad sporta treniņi ar šādām novirzēm var izraisīt dažādu patoloģiju un traumu attīstību. Veselības uzlabošanas un apmācības nodarbības ļauj izvairīties no šādu gadījumu rašanās.

“Sharky” darbinieki ir apņēmušies palīdzēt vecākiem izaudzināt vispusīgi attīstītus, laimīgus un veselus bērnus. Ar mūsu norādījumiem un atbalstu vecāki var atklāt jaunus veidus, kā sazināties ar savu bērnu un likt vislabāko pamatu viņu nākotnei.


UNIKINEZ PRO SYSTEM

UNIKINEZ (universal – universāls, kinezis – kustība). UNIKINEZ ir universāla profesionāla sistēma – UNIKINEZ PRO SYSTEM. Sistēmas universālums slēpjas tās ārstnieciskajā, veselību uzlabojošajā un apmācošajā iedarbībā uz cilvēka organismu. Profesionāla – jo visas metodes ir sertificētas.

Universāluma efekts tiek panākts, integrējot medicīnisko un kinezioterapeitisko kineziterapijas diagnostiku (pēc S. Bubnovska metodes), šrota terapiju (Katarīnas Šrotas metode), Slinga terapiju (Neurac metode) ar Redcord iekārtām, kinezioloģiskās teipošanas metodi, aerokrioterapiju, akvakinēzi un peldēšanu vienā profesionālā sistēmā – UNIKINEZ PRO SYSTEM.

Nodarbības notiek ar speciālu profesionālo aprīkojumu: spēka, pretgravitācijas trenažieriem (līdzīgiem Bubnovska trenažierim), Redcord piekares sistēmām, Šrota terapijas iekārtām, un tiek izmantots peldbaseins. Nodarbību kurss tiek noteikts gan cilvēkiem, kuri slimo ar vienu vai otru muskuļu un skeleta sistēmas slimību, gan ikvienam, kurš vēlas uzlabot savu pašsajūtu, fizisko stāvokli un dzīves kvalitāti kopumā.

Medicīniskais atbalsts sportistiem

  • Vispārējā veselības stāvokļa novērtējums, pamatojoties uz aptauju, analīžu un EKG rezultātiem, vispārējo apskati.

  • Skeleta un muskuļu sistēmas stāvokļa novērtējums (stāja, pēdu stāvoklis).

  • Sirds un asinsvadu sistēmas stāvokļa un tās funkcionālā stāvokļa novērtējums (reakcija uz stresa testu).

  • Bērna atbilstības novērtējums plānotajai fiziskajai aktivitātei un/vai atbilstība izvēlētajam sporta veidam.

  • Ieteikumi par uzturu, režīmu, uztura bagātinātāju lietošanu, nepieciešamības gadījumā papildu izmeklējumi.

  • Ieteikumi bērnam, vecākiem un trenerim par kustību slodzēm.

  • Apliecības izsniegšana par uzņemšanu nodarbībās sporta sekcijā.